نخست...ویژه اول ابتدایی
نخست...ویژه اول ابتدایی

نخست...ویژه اول ابتدایی

طرح درس فارسی اول

          معلمان کارآمد معمولاً تلاش می کنند طرح درس، دقیق با جزئیات کامل بنویسند و براساس آن فعالیت های آموزشی را دنبال می کنند. البته گاهی می توان از طرح درسهایی که معلمان با تجربه نوشته اند استفاده کرد؛ اما بهتر است معلمان طرح درسهای مورد نظر را خود شخصاً تنظیم نمایند و در طول دوره های آموزشی همواره به اصلاح و تکمیل آن بپردازند. طرح درس به دلیل این که مراحل تدریس را مشخص می کند، راهنمای معلم در فرآیند تدریس است.عده ای نیز معتقدند طرح درس معلم می تواند در ذهن او باشد و خیلی نیاز به نوشتن نیست.به هر حال حضور معلم، با طرح درس در کلاس از ضروریات است خواه این طرح درس را روی کاغذ نوشته باشد خواه در ذهن خود.

برای مشاهده ی نمونه ای از طرح درس فارسی به ادامه مطلب بروید.

 

 



مشخصات کلی




هدف های  کلی درس 




هدف های

رفتاری




روش تدریس



وسایل آموزشی


 

 


مراحل  وزمان تدریس




 


قبل از شروع درس


ارزشیابی          

 تشخیصی



آماده سازی



معرفی وارائه درس

 جدید


ارزشیابی پایانی



فعالیتهای تکمیلی

 

پایه ومقطع تحصیلی : اول ابتدایی         نام درس :باد   موضوع درس :صدای( د )

 مدت جلسه : 45 دقیقه

تعداددانش آموزان :                              نام آموزشگاه :                          نام معلم :               

شماره طرح درس:                                     تاریخ :     /     /

 

درس بادوآشنایی با صدای "د"

 

انتظار داریم که دانش آموزان در پایان این درس بتوانند:

1_صدای "د "را بشناسد

2_جایگاه صدای "د "را در کلمه پیدا کند

3_تشکیل ابروباران رابا بیان خود توضیح دهد

4_بتواند کلماتی را بگویدکه صدای "د "در آن است.

 

 

الگوی پیش سازمان یافته

 

 

تخته ,تصویرباد, تصاویری از کلمه"د",تصویر تشکیل ابروباران

 



1_ سلام واحوال پرسی                      3 دقیقه

5_ ارائه درس جدید               15دقیقه


2_  ارزشیابی تشخیصی                     6 دقیقه

6_ جمع بندی مطالب               5 دقیقه


3_ آماده سازی وایجاد انگیزه         5دقیقه

7_ ارزشیابی پایانی                    5دقیقه


4_ معرفی درس جدید                    3 دقیقه

8_ تعیین تکلیف                         3دقیقه  



سلام واحوالپرسی ,حضور وغیاب ,دقت دروضع جسمی _ روحی دانش آموزان , کنترل محیط فیزیکی 

کلاس از قبیل تخته کلاس , گچ , وصندلی و...


 

نشان دادن تصاویر بادوپرسش درمورد آن وکلماتی که صدای "د" دارند

 

 

ایجاد انگیزه در موردکاربرد باداز طریق پرسش ونشان دادن تصاویر

 

 

نشان دادن تصویر کلی درس وپرسش از آن وتشخیص صدای "د" در کلمه ودرآخر روخوانی درس

 


پرسش ازدانش آموزان درمورد کلماتی که صدای "د" دارندوپرسش ازروخوانی درس

 

نوشتن کلماتی که تمام صداهای آن تدریس شده است.



 

نظرات 0 + ارسال نظر
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.